V 30-tych rokoch 20. storočia sa Československo rozhodlo okolo svojich hraníc vybudovať obranný systém ako reakciu na nástup Hitlera a fašizmu k moci. Bunkre a malé pevnôstky začínali niekde na úrovni Ostravy, kopírovali sever Moravy, vtedajšie severné, západné a južné Čechy, tiahli sa južnou Moravou, aby prešli na Slovensko a pokračovali až na Zakarpatskú Ukrajinu, ktorá vtedy patrila do Československa.
Na Slovensku sa zachovalo niekoľko desiatok objektov. V údolí okolo rieky Moravy, v Bratislave, v Komárne, pri Lučenci a ďalších miestach popri južnej hranici s Maďarskom. Jediný ucelený obranný úsek sa zachoval v Bratislave na území Petržalky. Bunkre tam kopírovali vtedajšiu štátnu hranicu.
Maketa tanku sa nachádza v poli neďaleko cesty vedúcej popri hraniciach s Rakúskom. Dominuje napodobenina otočnej tankovej veže s oceľovou hlavňou. Dovnútra tanku sa dá vliezť a takisto aj vyliezť na jeho vežu. Tá poskytuje výborný rozhľad na tunajšie polia.
Čo sa týka samotnej makety, predpokladá sa, že podobne ako všetky objekty v tejto lokalite, okrem bunkra Hřbitov, slúžil na výcvik vojska. Konkrétne nácvik streľby z protitankových kanónov a výcvik pechoty v boji proti tankom. Tento názor podporuje aj samotný názov bunkra BS-7 Cvičiště.