V 30-tych rokoch 20. storočia sa Československo rozhodlo okolo svojich hraníc vybudovať obranný systém ako reakciu na nástup Hitlera a fašizmu k moci. Bunkre a malé pevnôstky začínali niekde na úrovni Ostravy, kopírovali sever Moravy, vtedajšie severné, západné a južné Čechy, tiahli sa južnou Moravou, aby prešli na Slovensko a pokračovali až na Zakarpatskú Ukrajinu, ktorá vtedy patrila do Československa.
Na Slovensku sa zachovalo niekoľko desiatok objektov. V údolí okolo rieky Moravy, v Bratislave, v Komárne, pri Lučenci a ďalších miestach popri južnej hranici s Maďarskom. Jediný ucelený obranný úsek sa zachoval v Bratislave na území Petržalky. Bunkre tam kopírovali vtedajšiu štátnu hranicu.
Pechotný zrub BS-6 Vrba je jedným z piatich dochovaných objektov "starého typu" na podúseku bratislavského česko-slovenského opevnenia. Ako jediný zo "starých" objektov tohto úseku má osadenú čelnú strieľňu pre ťažký guľomet. Sedemčlenná posádka mala k dispozícii vlastnú studňu s ručným čerpadlom a WC. Na spojenie s veliteľstvom slúžil posádke poľný telefón vz. 35, ktorý bol v prípade poruchy nahradený signalizáciou svetlicami.
V roku 2011 si objekt vybrali ako ďalší cieľ rekonštrukcie vtedajší mladí členovia OZ Zachráňme petržalské bunkre, ktorí neboli spokojní s nízkou úrovňou vtedy vznikajúceho múzea na BS-8 Hřbitov. Na jar 2012 si za týmto účelom založili vlastné občianske združenie BS-6 Vrba.